You are currently viewing Wznowienie odbioru odpadów od mieszkańców Otwocka

Wznowienie odbioru odpadów od mieszkańców Otwocka

Od 20 kwietnia 2024 r. nastąpi wznowienie odbioru odpadów od mieszkańców Otwocka – poinformował Urząd Miasta Otwock. W sobotę od rana wyjedzie w teren 20  śmieciarek w celu jak najszybszego uprzątnięcia nieodebranych odpadów od Mieszkańców Otwocka.

Ze względu na nagromadzenie odpadów nowy operator będzie odbierać odpady codziennie. Także w niedzielę (21 kwietnia) wyjedzie 15 śmieciarek, aby jak najszybciej uprzątnąć wszystkie zaległe nieodebrane odpady od Mieszkańców Otwocka.

Jest to efekt podpisanej przez miasto 19 kwietnia br. tymczasowej umowy z nowym wykonawcą, konsorcjum firm RDF Sp. z o.o. i MPK Pure Home Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce, na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od Mieszkańców Otwocka.

– W ciągu kilku dni musieliśmy dopełnić wszelkich formalności i znaleźć nowy podmiot, który będzie dysponował wolnymi pojazdami i 30 etatami, żeby obsłużyć 45 tys. miasto przy jednoczesnym spełnieniu wszelkich przepisów prawa zamówień publicznych. Było to trudne zadanie zwłaszcza, że miasto o wstrzymaniu odbioru odpadów zostało poinformowane w poniedziałek 15 kwietnia. Dziś umowa została podpisana i od jutra wznowiony zostaje odbiór – mówi Paweł Walo wiceprezydent Otwocka.

Umowa z konsorcjum firm obowiązuje do czasu wyłonienia nowego wykonawcy w wyniku postępowania przetargowego. Stawki opłat za odbiór odpadów nie ulegają zmianie.

– W pierwszej kolejności uprzątnięte zostaną altany śmietnikowe na terenie osiedli mieszkaniowych oraz rejony zabudowy jednorodzinnej, które powinny mieć odebrane odpady w okresie od 16 do 19 kwietnia – informuje Karolina Wojnicz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Otwocka. 

ODBIÓR ODPADÓW W SOBOTĘ (20 KWIETNIA):

  • osiedla mieszkaniowe rejon 1 i 2
  • zabudowa jednorodzinna: A1, A3, B1, B2, B3, C1, C2, C3

20 kwietnia rejony zabudowy jednorodzinnej: A1, A3, B1, B2, B3, C1, C2, C3 wystawiają wszystko łącznie z BIO

Opracowanie stałego harmonogramu odbioru odpadów planowane jest na początek czerwca 2024r. O kolejnych odbiorach z zabudowy jednorodzinnej Urząd Miasta będzie informować na bieżąco.

W związku ze zmianą operatora odbierającego odpady komunalne jest prośba o ponowne zgłaszanie gabarytów: nr tel. 22 779 20 01 w. 138, 128 lub e-mail na adres: odpady@otwock.pl

Źródła:

https://otwock.pl/

Aktualizacja: 20/04/2024 11:22
Autor: Portal internetowy Otwock – iotwock.info

Dodaj komentarz