Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.09.2024 r. będą odbierane odpady gabarytowe. Prosimy o wystawienie gabarytów do wyznaczonej części gabarytowej na terenie posesji.
Przypominamy, że do gabarytów nie zaliczają się:
- materiały budowlane (np. płytki, sedesy, umywalki),
- stare opony,
- opakowania po farbach, olejach i innych substancjach chemicznych.
Uwaga: Stare opony oraz opakowania po olejach i farbach należy oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Wyżej wymienione odpady nie będą odebrane przez firmę wywozową.
Prosimy o przestrzeganie tych zasad, aby uniknąć problemów z odbiorem gabarytów.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
Z poważaniem,
Administracja
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajduje się przy ul. Kraszewskiego 1 – wjazd naprzeciwko parku handlowego (na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji).
Aby skorzystać z usług PSZOK w ramach opłaty za odpady, należy okazać dowód uiszczenia opłaty za odpady (w przypadku uiszczania opłaty za odpady bezpośrednio do urzędu – potwierdzenie przelewu natomiast jeśli opłata za odpady jest wliczona w czynsz, wtedy należy okazać dowód opłaty za czynsz.
Czynny: piątki oraz soboty (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy)
- piątki 12:00 – 20:00,
- soboty w godz. 8:00 – 16:00.
Zmiana godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Kraszewskiego 1 w Otwocku, w okresie Świąt Wielkanocnych 2024.
29 marca (Wielki Piątek) godz. 8:00 – 16:00.
30 marca (Wielka Sobota) będzie zamknięty.
Wyjątkowo PSZOK będzie otwarty we wtorek, 2 kwietnia godz. 8:00 – 16:00.
Przyjmowane są następujące frakcje odpadów:
- gruz pochodzący z remontów prowadzonych samodzielnie do 150 kg/miesiąc/gospodarstwo domowe;
- rozebrana stolarka okienna;
- opony pochodzące z samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, limit 8 sztuk rocznie na gospodarstwo domowe;
- odpady wielkogabarytowe (szafy, regały, stoły, kanapy, łóżka);
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
- surowce wtórne (papier i tektura, metale, opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne);
- szkło;
- odzież i tekstylia;
- odpady niebezpieczne, w tym: zużyte baterie, lampy fluorescencyjne, termometry rtęciowe, rozpuszczalniki, kwasy, opakowania z pozostałościami niebezpiecznymi, środki ochrony roślin, akumulatory, chemikalia i opakowania po chemikaliach oraz oleje inne niż jadalne w tym samochodowe do 4l kwartalnie na gospodarstwo domowe;
- odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych, a powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, (np. igieł i strzykawek). Odpady muszą być umieszczone w szczelnie zamkniętym, sztywnym pojemniku, odpornym na działanie wilgoci oraz mechanicznie odpornym na przekłucia i przecięcia;
- bioodpadów.